Przejdź do głównej zawartości

AN INTRODUCTION TO MEDICAL TERMINOLOGY FOR TRANSLATORS - A 2-DAY COURSE


For whom: All translators and translators-in-spe genuinely interested in learning the basics of medical terminology. No preparation/ background knowledge required.

What: During this 16-lesson course the students will 
* learn the meanings of basic combining forms, suffixes and prefixes of the medical language and use them to build medical words
* become acquainted with terms that describe positions, directions and planes of the body
* identify the meanings for new word elements and use them to understand medical terms
Information on function of individual body structures at cellular, organ and system level will be provided to some extent "between the lines".
In brief, lots of knowledge, hard work, challenge and fun are guaranteed.

How: The course lasts for 2 working days. Each day comprises 4 units of learning (90 minutes each: mainly workshop technique, although some lecture may also be necessary). At the end of Day 1 the students may expect obligatory homework assignment. Day 2 ends with a final test, assessing their comprehension of medical terminology covered during the course. NOTE: Translation of medical texts will not be addressed during this course. Its objective is to provide linguists with some knowledge and understanding of medical terminology as a basis to build upon. 

Who: Karolina Kalisz, member of IAPTI & EST. A medical translator/ interpreter with 9 years of professional experience. The only Polish medical translator/ interpreter recommended by the National Consultants for Ophthalmology and Medical Microbiology.

When: August 17-18, 2013 9:00 a.m. - 5 p.m.

Where: Piaseczno (near Warsaw), Albatrosów 12 (Kids Corner)

How to apply: Please send an email to kkalisz.pl@gmail.com. 

Price: 499 PLN (participation fee + materials + coffee/ tea/ water)

Komentarze

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. czy jest szansa na podobny kurs w przyszłości? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spóźnione lecz szczere: Myślę, że tak, ale raczej w wersji e-learningowej.

   Usuń
 3. Well....I have no words for this awesome post!!!

  language translation

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Agony Aunt #1 "Jak podszkolić terminologię medyczną?"

Postanowiłam nadawać wspólny tytuł wszystkim postom inspirowanym przez czytelników, agony aunt oczywiście przychodzi mi do głowy jako pierwsze, więc szybko, szybko - zanim do nas dotrze, że to zupełnie bez sensu... :)

Ostatnio na zaprzyjaźnionej grupie facebookowej (tak, wiem, nie mówi się "na grupie", niemniej jest to jeden z moich ulubionych błędów językowych, który sobie hoduję jak paprotki i hodować będę) padło pytanie, zaadresowane w pewnym momencie osobiście do mnie (ała - nie wywinę się, należy odpowiedzieć) dotyczące "podszkolenia terminologii medycznej". Ponieważ jest to już któryś z rzędu pytacz (średnio co miesiąc ktoś/ coś w podobnym wątku wrzuca i albo mnie taguje, bo dyskusja jest publiczna, albo po prostu pisze do mnie maila... Z mailami mam tak, że odpisuję, gdy mam chwilę, a gdy nie mam... to ich nie widzę, albo zapominam szybko, że były - o ile nie dotyczą zlecenia i nie są dziko pilne - więc nie wiem, ile takich maili poszło w zapomnienie, za co z…

Historia pewnego tłumaczenia...

Jest to historia, której świadkiem byłam osobiście w październiku 2008 i którą potem wielokrotnie słyszałam opowiadaną w kuluarach zjazdów okulistycznych (okazuje się, że słyszałam to nie tylko ja sama... niestety).

W październiku 2008 w Warszawie odbywało się jednodniowe sympozjum z dziedziny okulistyki. Zostałam na nie zaproszona jako tłumacz totalnie "z łapanki", tzn. ktoś, kto był zamówiony, w ostatniej chwili zrezygnował, organizator w panice obdzwonił wszystkie możliwe agencje i na wszystko się profilaktycznie zgodził. Kabina stała i groziło jej, że będzie stać pusta... a wystąpienia gości zagranicznych stanowiły mniej więcej połowę programu.

Dotarłam na miejsce nieco zdziwiona faktem, że jestem tam sama (acz wynagrodzenie miało mi to zrekompensować z nawiązką), o planach dotyczących pojawienia się drugiego tłumacza nikt mi nie powiedział. Impreza się zaczęła zgodnie z harmonogramem, temat miły (AMD), zaczęłam mówić...

Po blisko 30 minutach mojego mówienia drzwi kabin…

Transmisja online pt "Jak Zostać Tłumaczem Medycznym"

30 września 2019 o godzinie 13.00 czasu warszawskiego spotykamy się na moim fanpage'u zawodowym na facebooku na bezpłatnej transmisji online "Jak zostać tłumaczem medycznym?".

Jest to wydarzenie WŁAŚNIE DLA CIEBIE, jeśli:
- myślałeś/-aś o tym, żeby się zająć tłumaczeniami medycznymi
- masz pytania związane z tym, jak zacząć, jak wystartować w tłumaczeniach medycznych
- uważasz, że tłumaczenia medyczne powinni wykonywać tylko lekarze, chociaż w sumie szkoda, bo to taka fajna tematyka...

W trakcie transmisji przekażę Ci 5 (słownie: pięć) kluczowych zasad, które ułatwią Ci start w tłumaczeniach medycznych.

Nie zwlekaj - zarezerwuj miejsce na widowni w pierwszym rzędzie (przed własnym monitorem), klikając w link poniżej. To ułatwi nam bezpośredni kontakt!